::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (5429 hl.)
 
Google+ (3497 hl.)
 
Twitter (4080 hl.)
 
MySpace (3910 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16916
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
CHEVROLET NEWS Evropská premiéra IAA: Nový sedan Chevrolet Aveo
Autor: eMKa Slovensko Rubrika: CHEVROLET NEWS Vydané 27. 11. 2005 (6987) | Info-mail | Vytlačiť |

• Dynamický čtyřdveřový model: Design odpovídající novému stylingu celé modelové řady
• Velká přednost: Spousta prostoru pro cestující i jejich zavazadla
• Nízká spotřeba: Hospodárné motory plnící normu Euro 4

Frankfurt nad Mohanem. Modelovou nabídku značky Chevrolet doplňuje nový model Aveo, atraktivní čtyřdveřový sedan, který se bude nabízet s motory o objemech 1,2 a 1,4 litru. Chevrolet Aveo se oficiálně představí na Mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (15. až 25. září 2005).

Vedle spolehlivé techniky, která prokázala své kvality už v sesterských modelech Kalos, patří k charakteristickým rysům nového čtyřdveřového sedanu s pohonem předních kol, který byl vyvinut korejskou společností GM Daewoo Auto & Technology, moderní design a především nadprůměrná nabídka vnitřního prostoru.

Nováček stáje Chevrolet (délka/šířka/výška: 4310/1710/1495 mm) se na evropském trhu objeví na jaře roku 2006. Výrobce počítá, že tento model se bude postupně nabízet v až 120 zemích celého světa.

„Aveo dokonale odpovídá naší produktové filozofii,“ říká Erhard L. Spranger, šéf společnosti Chevrolet Europe. „Jeho stylisticky čistý design bez zbytečných ozdob a mimořádně prostorný interiér by měly oslovit především mladé rodiny, které racionálně zvažují, do čeho investují své peníze.“

Aveo už od pohledu vyspělo, působí robustněji a i po technické stránce má se svým předchůdcem jen velmi málo společného. Jedinými komponenty, které Aveo přebírá předchozího modelu, jsou velkoplošné díly podvozkové platformy, čelní sklo a přední boční okna. Opticky působí Aveo stylově ještě čistěji než tří a pětidveřové hatchbacky Kalos.

aveo

Designerskému jazyku nového sedanu dominuje čistý styling

Design nového Chevroletu Aveo vznikal ve studiích stylingového centra GM Daewoo v Koreji. Nejvýraznější částí vozu jsou určitě jeho přední partie s originálně tvarovanými třírozměrnými světlomety, které jsou zasazeny hluboko do kapoty motoru a blatníků. „Tváři“ nového sedanu dominuje maska chladiče s masivní chromovanou lištou a velký znak automobilky Chevrolet.

Přední část nového modelu Chevrolet Aveo avizuje jeho dynamiku, což umocňuje i zřetelný V-prolis v kapotě motoru. Kapota motoru přechází stylově zcela plynule do masivních předních nárazníků, do kterých jsou zasazena světla do mlhy s černou základnou – tyto elementy zdůrazňují sportovní image nového sedanu.

Chevrolet Aveo působí dynamičtěji než jeho předchůdce a v porovnání s ním je i větší. To je patrné už ze splývavé siluety se zřetelně stoupajíc křivkou boků, tvarovaných boků vozu a masivních dveřních prahů v barvě karoserie. Image „dospělého“ vozu dotvářejí dlouhé kliky dveří a nově stylizovaná patnáctipalcová kola.

Zadní partie nového modelu Aveo jsou zřetelně strukturované, po celé šířce vozu se táhne chromovaná lišta, nápaditě řešená koncová světla v mnohém zrcadlí design hlavních světlometů.Triumf: Prostorný a pohodlný interiér

Svými vnějšími rozměry a délkou rozvoru 2480 mm nový sedan Chevrolet Aveo rozhodně nepatří k nejmenším vozům své třídy. Naopak: Větší vnější dimenze avizují mimořádně prostorný interiér. A zdání neklame! Šířkou v prostoru ramen vpředu 1362 mm a vzadu 1340 mm se Aveo řadí na samou špičku svého segmentu. A neméně působivý je např. také prostor pro nohy vpředu (1048 mm) a vzadu (898 mm) i prostor nad sedadly vpředu (998 mm) a vzadu (950 mm).

A pokud přijde na přepravu zavazadel, nabídne Chevrolet Aveo prostor základního objemu 400 l (podle metodiky VDA). A je-li třeba, lze prostor pro nálad ještě zvětšit sklápěním děleného zadního sedadla.Interiér sedanu Chevrolet Aveo je vzdušný a svěží, kromě nového přístrojového štítu a středové konzole dostal tento atraktivní vůz také celou škálu nových druhů čalounění sedadel a výplní dveří. Spolu s mnoha prvky, které lze najít spíše ve vozech vyšších tříd vytváří interiér velmi příjemné prostředí pro cestování až pěti pasažérů.

Do bohaté standardní výbavy patří např. automatická klimatizace, elektricky ovládaná okna, dálkově ovládané centrální zamykání nebo elektricky ovládaná zpětná zrcátka. Do komplexní bezpečnosti výbavy patří mj. velmi pevná karoserie s předem definovanými deformačními zónami a silovými cestami pro převádění deformační energie, tříbodové bezpečnostní pásy u všech sedadel, čelní a boční airbagy a předpínače bezpečnostních pásů. Zadní sedadla jsou vybaveny kotevními body systému Isofix pro snadné a spolehlivé uchycení dětských sedaček.

aveo

Moderní podvozek přináší požitek z jízdy

Moderní podvozek nového sedanu Chevrolet Aveo (vpředu kombinované vzpěry McPherson, vzadu vlečená ramena s torzní příčkou) garantuje maximální cestovní komfort a plnou aktivní bezpečnost. Jízdní vlastnosti zlepšuje i rozchod kol (vpředu 1450 mm, vzadu 1430 mm), který patří k nejširším ve třídě.

Převodka řízení je uchycena před příčkou předních závěsů, což snižuje přenos vibrací od kol do volantu a zlepšuje přesnost ovládání a stabilitu vedení stopy. Aveo má hřebenové řízení s posilovačem, které v každé situaci garantuje dokonalou ovladatelnost vozu. Tu zvyšují i výkonné brzdy, do jejichž okruhu je standardně zařazený protiblokovací systém brzd ABS.

Moderní motory: Výkon, hospodárnost, ekologie

Zájemci o nový Chevrolet Aveo mohou volit ze dvou zážehových motorů. Základním agregátem je čtyřválec o objemu 1150 cm3 vybavený vícebodovým vstřikováním Multipoint, který disponuje výkonem 53 kW/72 k a jeho točivý moment vrcholí na hodnotě 104 Nm (při 4400 ot/min).

Výkonnější alternativou je zážehová čtrnáctistovka se šestnácti ventily, jejíž výkon dosahuje hodnoty 69 kW/94 k a točivý moment vrcholí na hodnotě 130 Nm (při 3400 ot/min). Tento moderní agregát má dvojici vačkových hřídelů v hlavě válců a variabilní sání, které zvyšuje točivý moment v nízkých otáčkách.

Oba motory jsou příjemně hospodárné: Motor o objemu 1,2 l si v průměru řekne jenom o 6,8 l/100 km, jeho větší a výkonnější bratr zkonzumuje pouze 7,0 l benzinu na 100 km jízdy. Pokud zákazník zvolí verzi se samočinnou čtyřstupňovou převodovkou, vzroste potřeba jenom asi o 0,6 l na 100 km jízdy.

Oba motory jsou standardně propojeny s manuálními pětistupňovými převodovkami a oba také plní emisní limity normy Euro 4, které začnou platit až v roce 2006.

Fotky Chevrolet Aveo

| Zdroj: media.chevroleteurope.com

Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4