::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (5246 hl.)
 
Google+ (3319 hl.)
 
Twitter (3883 hl.)
 
MySpace (3730 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16178
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
CLANOK LANOS už nie Daewoo ale ZAZ
Autor: Akri Rubrika: CLANOK Vydané 08. 05. 2005 (4865) | Info-mail | Vytlačiť |

Záporožská automobilka ZAZ (zaporožskij avtomobilestroitělnij zavod) začal seriově vyrabět model Lanos.

Automobil továrnu opouští pod značkou ZAZ, nikoli už Daewoo, vychazí z modelů Daewoo Lanos řady II, ale už s několika menšími změnami a především pod technickým označením T-150. Daewoo Lanos byl a je, již několik let jedním z hlavních lídrů automobilů ve své třídě a poptávka po něm neustále roste.

Objem a dynamika prodeje tohoto modelu již po několik let, dali hlavní impuls k seriové výrobě vozu v ZAZ. To se stalo realitou, po podpisu smlouvy s tamnějším zastoupením GM DAT, která zastupuje korejskou automobilku Daewoo, to se psal rok 2003...

V dalším roce 2004 se převážná část roku věnovala přípravám,inovacím závodu a zakoupením nových výrobních technologii pro započetí výroby Lanosů.

V říjnu 2004 byla vyrobena první zkušební serie vozů a v měsíci listopadu téhož roku se rozjela seriová výroba. ZAZ nepřímo spolupracuje s Polskou automobilkou FSO-DAEWOO, která dosud vyrábí Lanos I.

ZAZ Lanos T-150, se vyrábí v seriové verzi v poměrně slusné výbyvě která čítá v základu například dva airbagy, posilovač řízení, klimatizaci, centrální zamykání, interier kolem budiků ve stříbrné barvě a další.... Kapacita výroby začínala na čísle 60 tisíc automobilů ročně, ale měla by se v první fázi zvýšit na 150 tisíc a po modernizaci celé vyroby na 200-250 tisíc vozů ročně. V ZAZ, rozšířením výroby stoupl počet zaměstnanců na 20200 a průměrná mzda tam činí 750-1000 hřiven.

S tím, že výrobu Lanosů myslí ZAZ vážně je i to, že investice do jeho výroby a tím spojené modernizace závodu a výrobní technologie přesáhla 100 milionů dolarů!

Co dodat závěrem? Snad jen doufat v to, že výrobu nebudou šidit(jak se stávalo bohužel tradicí v minulosti) a tím pádem se stane z ZAZ Lanosu T-150 opravdu legenda..která žije !

Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4