::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (5429 hl.)
 
Google+ (3497 hl.)
 
Twitter (4080 hl.)
 
MySpace (3910 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16916
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
O LANOSE Daewoo Lanos II - bezpečnost
Autor: eMKa Slovensko Rubrika: O LANOSE Vydané 26. 10. 2004 (14058) | Info-mail | Vytlačiť |

Lanos je navržen tak, že cestujícím poskytuje jednu z nejvyšších úrovní bezpečnosti mezi vozy nižší střední třídy.

Lanos splňuje veškeré evropské i americké požadavky na bezpečnost. Klíčem ke splnění těchto požadavků je pevná konstrukce karoserie Lanosu, vyrobená z více než 30% z oceli s vysokou pevností v tahu.

První část energie při čelním nárazu absorbuje trojvrstvý nárazník, deformační zóna a "T" vzpěra. Tím je minimalizována možnost vniknutí motoru do prostoru pro cestující. Ochranu při bočním nárazu zajišují zesílené "B" sloupky, příčné váztuhy v podlaze a pružné plechy s bočními výztuhami dveří. Dostatečnou ochranu při nárazu zezadu zajišuje trojvrstvý nárazník spolu s deformační zónou.


Trojvrstvé nárazníky spolehlivě pohlcují energii pří nárazu.Velkoobsahové airbagy řidiče i spolujezdce bezpečně ochrání řidiče i spolujezdce při čelním nárazu.Při maximálním nafouknutí vypadají airbagy takto.Přední kotouče brzd s vnitřním chlazením a zadní brzdy s termočlánkem, které zajistí spolehlivé zastavení vozu.Při nárazu zboku zajišují maximální bezpečnost posádky (samozřejmě mimo dnes již standardních výztuh dveří) boční "B" sloupky, zesílený práh a příčné výztuhy pod sedadly.Při čelním nárazu najde své uplatnění mohutné "T" rameno a zesílené nosníky v motorovém prostoru, které spolehlivě ochrání posádku vozidla i při velmi silném nárazu.Zesílená konstrukce střechy vozu s výztuhami a zesílené přední a střední sloupky ochrání spolehlivě posádku i při převrácení vozu.Rovněž neobyčejně velký výhled řidiče s minimem mrtvých úhlů přispívá významnou měrou k bezpečnosti jízdy.Všechny prvky karoserie zajišují pro posádku vozidla maximální bezpečnost. Současně se ale myslelo i na hluk - nový Lanos je o 10% tižší než předchozí model. Na obrázku jsou červeně vyznačeny místa s hluk pohlcujícími materiály.

| Zdroj: http://www.hyundaibrno.cz/DaewooOld/Lanos/Bezp.html

Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4