::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (5429 hl.)
 
Google+ (3497 hl.)
 
Twitter (4080 hl.)
 
MySpace (3910 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16916
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
AKO NA TO Inštalácia nových reproduktorov
Autor: Blue Lanos Rubrika: AKO NA TO Vydané 11. 10. 2004 (12564) | Info-mail | Vytlačiť |

HELIX BLUE 52 + DOORBOARDS

Po dvoch rokoch prišiel cas na výmenu Dexonov za nieco kvalitnejšieho. A zase som stal pred problémom co zvolit. Po precítaní si množstva materiálov som bol presvedcený, že dopredu lanosa dám urcite 16cm compo reproduktory. Nakolko som zistil aj po rôznych doporuceniach, že 13cm reprá nebudú nikdy basovat tak som bol pevne rozhodnutý pre 16cm reprá. ALE, neskoršie pri podrobnejšom skúmaní a špekulovaní nastali necakané problémy z velkostou reproduktorov. Lanos ma z výroby (r.v.97,98,99) namontované nejaké zvláštne 10cm reprá ale nie je problém ich nahradit 13cm. Ale so 16cm je velký problém - nezmestia sa v žiadnom prípade pod tapacírung. Jediné riešenie ako použit 16cm reprá je vyrezat dieru do tapacírungu a dat ich z vonku. Alebo kvalitnejšie riešenie, že spravíte doorboard z MDF dosky, ktorú priskrutkujete na plech a kruhy budú presahovat nad tapacírung, kde potom osadíte samotné reproduktory, ktoré prekryjete mriežkou. Toto riešenie som nepoužil, nakolko som nemal odvahu rozrezat tapacírung s vopred neistým výsledkom!! L Tak som sa musel zmierit so skutocnostou, že dopredu prídu zase "len" 13cm reprá. Výber je široký v cenovej aj kvalitatívnej hladine. Zo zaciatku som chcel Magnat Xcentric 213 ale ako som zistil cenu tak som si to pomaly ale isto rozmyslel (cca 6150sk) Potom prišli na dohlad Phase Linear (koncer Magnat) pácili sa mi PC213 ale cena bola len o nieco nižšia ako u Magnátov. Nakoniec som už na spomínanom autohifi objavil dost "ospevovanú" nemeckú znacku Helix, ktorá podla doporucení množstva spokojných užívatelov dávala celkom slušnú záruku kvality. Dokonca sa podla niektorých autohifi clenov vyrovná kvalite Phase Liner!!!! Jediné mínus je nižšia zatažitelnost oproti PL a Magnat. Ja som chcel reproduktory predovšetkým na rádio a tak to pre mna nie je handycap. Osobne si myslím, že ani so zosilnovacom okolo 50Watt RMS by nemali mat väcšie problémy. No a týmto pádom bolo rozhodnuté. Cena je neuveritelná za kvalitu co ponúkajú. V CR stoja 2100Kc co je oproti PL cca5000Sk znacný rozdiel.

Po niekolkých dnoch som dostal balícek a bolo tam toto:

balenie repro

Pár dní nato som začal s inštaláciou... Bolo potrebné ešte zohna MDF dosku 20mm na tvorbu doorbordu. Na dosku som si podža priloženej šablóny, ktorá je pribalená ku reproduktorom nakreslil kruhy, ktoré budem vyrezáva priamočiarou pílou. Po vyrezaní by výsledok mohol vypada takto alebo lepšie :-))

mdf dosky

Po vyrezaní som si označil do kruhov miesta kam prídu skrutky, ktorými sa kruhy uchytia na plech miesto pôvodných plastových držiakov.

mdf dosky s dierami

Reproduktor som od spodu na miestach, ktoré budú prichádza do styku s drevom podlepil tesniacou páskou na okná. Týmto sa zamedzí nežiaducim vibráciám.

mdf dosky s dierami

Po tejto procedúre som pristúpil k priskrutkovaniu MDFkového krúžku na plech.

mdf dosky s dierami

Treba dáva vežký pozor na pretočenie závitu lebo plech nie je až tak hrubý! Tu je ešte celkový pohžad na dvere s MDF kruhom

mdf dosky s dierami

Takže po úspešnom osadení krúžku môžeme pristúpi k pripevneniu výhybky, osadeniu reproduktora a pozapájanie celkovej kabeláže.

mdf dosky s dieramimdf dosky s dierami

Umiestnenie výškového reproduktora je vežmi individuálne a záleží na celkovej montáži a subjektívnych pocitov. Niekto má rád smerovanie výšok priamo do uší šoféra a iný zase preferujú smerovanie pomyselných osí výšok na ručnú brzdu. Vežmi záleží aj na kvalite použitých výšok čím ostrejšie výšky tak je lepšie ich nesmerova na uši. Na výber je umiestnenie výšok na palubovku, do stĺpikov, do tapacírungu alebo ako som sa rozhodol ja do trojuholníkov pri spätných zrkadlách. Treba si trocha pohra z nasmerovaním.

mdf dosky s dieramimdf dosky s dierami


Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4