::HLAVNÉ MENU::
Všetky články
O Lanose
Ako na to
Články
FotoGaléria
Info
Links
Technika
Testy
Tuning
Users
Video Daewoo
Chevrolet NEWS
Daewoo Motors
::ANKETA::
Akú sociálnu sie využívate najviac?

Facebook (4895 hl.)
 
Google+ (2978 hl.)
 
Twitter (3502 hl.)
 
MySpace (3368 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 14743
::ADMINI::
webmaster eMKa Slovensko

webmaster Blue Lanos
::NÁŠ BANNER::
Daewoo Lanos Club
::PRÍSTUPY::
TOPlist
Tvorba web stránok od MAKOTECH.SK
MAKOTECH - Tvorba web stránok
TUNING Interiér
Autor: eMKa Slovensko Rubrika: TUNING Vydané 09. 10. 2004 (10490) | Info-mail | Vytlačiť |

Úprava interiéru je treou oblasou patriacou pod optický tuning automobilov. Túto úpravu interiéru robí viacmenej každý vodič, ktorému ide o to, aby sa pri riadení auta cítil pohodlne a dobre.

Pridávaním rôznych drobností do interiéru sa však ešte nedá hovori o jeho tuningu. Ak Vám ide naozaj o to, aby interiér Vášho auta pôsobil netradične, športovo a esteticky tak až v tom prípade sa začína jedna o skutočný tuning interiéru. Pretože každý má vlastný vkus a na trhu existuje vežké množstvo kvalitných doplnkov týkajúcich sa tejto úpravy, uvedieme Vám jeho základné rozdelenie.

Hlavnú skupinu tvoria tie doplnky, ktoré súvisia s riadením vozidla. Patria tu:

Športový volant - tento býva často s menším priemerom ako originál. Tento menší priemer má vplyv na rýchlejšie reakcie pri riadení. Aj túto úpravu však treba robi s mierou. Pri vežmi malom priemere volantu môžu nasta vážne problémy napr. pri jeho parkovaní, kde ovládanie auta sa môže sta posilovňou.

Radiaca páka - pri tuningu sa používa skrátená páka oproti pôvodnej. Túto páku je možné ešte skombinova aj s vodiacou kulisou. Takáto skrátená páka spolu s kulisou umožňuje rýchlejšie a presné radenie prevodových stupňov, čo oceníte hlavne pri športovej jazde.

Športové pedály - majú hlavne estetickú funkciu. V kvalitnom prevedení zabezpečujú aj dobré držanie nôh na pedáloch.

Športová sedačka a pásy - pri tuningu interiéru sú jeho najdôležitejším prvkom. Popri estetickej majú aj iné funkcie. Ak sú dobre a kvalitne prevedené, tak ich dobré držanie tela oceníte pri športovej jazde v zákrutách. Ich použitím sa už nebudete musie pri jazde v zákrutách zapiera nohami do podlahy a drža sa volantu príp. dverí ( spolujazdec ), aby ste nevypadli z auta. To všetko zvýši citlivos riadenia.

Doplnkové prístroje - slúžia hlavne na kontrolu potrebných funkcií motora a auta. źudovo sa tieto prístroje nazývajú „budíky“. Pri ich inštalácii dbajte nielen na ich vzhžad, ale aj na ich správnu funkčnos.

Ďalšiou skupinou doplnkou slúžiacich k úprave interiéru sú tie, ktoré majú hlavne estetickú funkciu. Patria tu:

Koncovky radiacich pák - sú zaujímavé hlavne svojimi netradičnými tvarmi, farbami...

Dekory - používajú sa tu imitácie dreva ( pri luxusných prevedeniach ), alebo bývajú v rôznych farebných prevedeniach príp. sú z žahkých kovov.

Zatmavenie skiel - môže by spravené buď nalepením fólií, alebo pokovením skiel ( toto prevedenie je trvácnejšie ). Toto zatmavenie skiel má okrem estetickej aj bezpečnostnú funkciu (chráni sklá pred ich roztrieštením). Okrem tejto funkcie toto prevednie ochraňuje interiér automobilu pred tepelnými paprskami, čo si oceníte hlavne v letných dňoch. Upozornenie: túto úpravu nie je možné použi na čelnom skle, kvôli výhžadu z automobilu.

Pokrovčeky - bývajú vyrobené buď z umelých materiálov, alebo z žahkých kovov (vačšinou sa na nich používa slzičkový plech)

Kryty páky ručnej brzdy, kžučky a kolíky dvier - sú ďalšími doplnkami, slúžiacimi k estetickému skrášleniu interiéru automobilu.

K poslednej skupine doplnkov patria:

Audiosúprava - väčšina tunerov zastáva názor, že kvalitná hudba patrí ku kvalitne urobenému autu. V dnešnej dobe je v tejto oblati široká paleta rôznych možností vybavenia a jej zapojenia. Závisí tu fakt len na Vašom vkuse a obsahu Vašej peňaženky.

Vnútorný ochranný rám – je tiež jedným z doplnkov, ktoré môžete v upravených automobiloch nájs. Pri správnom prevedení popri bezpečnostnej funkcii aj spevňuje ( vystužuje ) karosériu, čo sa môže priaznivo prejavi pri jazdných vlastnostiach automobilu v ktorom je nainštalovaná.


Daewoo Lanos Cobra
Facebook
Prida na Facebook
::DNES JE::
::OZVUČTE SA::
Autoradia.sk
Rádiá
Rádio SiTy - Metropolitné rádio

4